کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر

کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر ، یک ترکیب همگن از نشاسته با پلی پروپیلن (PP) می باشد و دارای خواص قابل ملاحظه ای از مقاومت فیزیکی مکانیکی، نوری است.

امروزه پلاستیک ها به عنوان یک ماده سنتزی و مصنوعی نقش بسیار مهمی در تولیدات صنایع مختلف ایفا می کنند. ولی از طرف دیگر کاربردهای وسیع و تولیدات روز افزون پلاستیک ها سبب مشکلات عمده از نظر زیست محیطی گردیده به طوری که پلاستیک ها به عنوان یکی از عمده ترین آلاینده های محیط زیست از طرف سازمان جهانی محیط زیست معرفی شده اند.

یکی از روشهای پاکسازی محیط زیست توسعه صنایع بازیافت می باشد که برخی بازیافت و برگرداندن مجدد مواد پلاستیکی به چرخه صنعت را بهترین راه حل دانسته حال آنکه با عنایت به گزارش بازیافت توسط آژانس محیط زیست تنها در خوش بینانه ترین حالت ا% از کل مواد پلاستیکی بازیافت می شوند ، به همین دلیل در چند ساله اخیر بیشتر کشوهای توسعه یافته و نیز در حال توسعه تولید کیسه های تخریب پذیر را آغاز نموده و به عنوان جایگزین مواد پلاستیکی معرفی کرده اند.

کامپاند پلی پروپیلن زیست تخریب پذیر تولید این شرکت یک ترکیب همگن از نشاسته با پلی پروپیلن (PP) می باشد.این ترکیب دارای خواص قابل ملاحظه ای از مقاومت فیزیکی مکانیکی، نوری می باشد و همچنین قابلیت شکل دهی بودن این کامپاند در فرایندهای تزریق و ترموفرمینگ و وکیوم فرمینگ از خصوصیات برجسته این کامپاند می باشد.در حدود 70 درصد کامپاند نشاسته ذرت می باشد که جز مواد زیست تخریب بوده و در مدت زمان بسیار کمتر به طبیعت بر می گردد.

شایان ذکر است این مواد با همکاری شرکت کیمیا پایا زیست طراحی و تولید گردیده است . در زیر برخی از خواص کامپاند زیست تخریب پذیر آورده شده است.

اشتراک گذاری

محصولات مشابه